×

Jednym z głównych tematów omawianych podczas VI Kongresu Ciepłownictwa była dekarbonizacja systemów ciepłowniczych. Nowoczesne, zdecentralizowane i oparte na zróżnicowanym miksie paliw źródła ciepła to redukcja emisji, ale  także mniejsza zależność od jednego rodzaju importowanego paliwa, większa stabilność cenowa i bezpieczeństwo energetyczne dla gmin i miast na dekady. Dla Veolii to część misji – łączyć cele klimatyczne z lokalną niezależnością. Przykładem może być projekt dekarbonizacji systemu ciepłowniczego w Łodzi. Veolia wdraża koncepcję hybrydowej elektrociepłowni jako integratora różnych rozwiązań i technologii, co zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnia działalność od jednego paliwa. Realizacja całego projektu dekarbonizacji wpłynie nie tylko na poprawę efektywność całego systemu, ograniczy wpływ naszej działalności na środowisko i przyczyni się do stabilizacji cen, ale  także zwiększy niezależność energetyczną miasta.

Podczas Kongresu Ciepłowników przedstawiciele sektora ciepłownictwa systemowego, eksperci rządowi i samorządowi, naukowcy z kluczowych ośrodków akademickich oraz reprezentacji Veolii dyskutują o przyszłości i rozwoju tej kluczowej gałęzi gospodarki.

W debacie: „Jak dekarbonizować ciepłownictwo systemowe w Polsce? Inwestycje, finansowanie, wyzwania”, wzięła udział Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes zarządu, dyrektor generalna Veolii Energii Łódź.

Kongres zorganizowało Polskie Towarzystwo Energetyki Cieplnej, a Veolia była partnerem wydarzenia.