×

… grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 86 w Łodzi odwiedziła elektrociepłownię EC4 na Widzewie.

Liczna grupa milusińskich, w żółtych odblaskowych kamizelkach i w kaskach na głowach budziła nie lada zainteresowanie. Nigdy dotąd tak mali zwiedzający nie gościli w naszych zakładach. Tym razem zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek – był ku temu istotny powód. Przedszkole Miejskie nr 86, przy wsparciu WFOŚiGW  realizowało program edukacji przyrodniczo – ekologicznej „Światło, które daje życie”. Program skupia się wokół trzech tematów –  „Słońce – źródłem energii”,  „Skąd bierzemy prąd?”, „Oszczędzamy energię elektryczną i chronimy Ziemię”. Veolia wydaje się być naturalnym partnerem tego projektu.

 

Wizyta w EC4 zaczęła się od mini-inscenizacji dalszych losów „Czerwonego Kapturka w mieście”. Nowa wersja bajki pozwoliła dzieciom lepiej zrozumieć, jak oszczędnie i odpowiedzialnie korzystać z ciepła systemowego. Dużym zaskoczeniem dla organizatorów była wiedza kilkuletnich dzieci – bez wahania potrafiły wymienić źródła energii odnawialnej czy wyjaśnić czym jest biomasa.

Po części „teoretycznej” nadszedł czas na praktykę, czyli spacer po EC4. Kominy, rury, ładowarki, lokomotywa… i słoń („na szczęście”) z pewnością na długo pozostaną w pamięci sympatycznych przedszkolaków.

 

Naszym miłym gościom życzymy, aby nigdy nie tracili ciekawości świata, a ich przedszkolnym opiekunom gratulujmy pomysłu i jego efektywnej realizacji.

 

Kilka zdjęć z przebiegu wydarzenia można obejrzeć poniżej: