×

Już po raz 9. w Dzień Otwartych Drzwi – Ciepłą Sobotę z Veolią łodzianie i mieszkańcy regionu łódzkiego mogli zwiedzać elektrociepłownię EC4, drugą co do wielkości w Polsce.

Już po raz 9. w Dzień Otwartych Drzwi – Ciepłą Sobotę z Veolią łodzianie i mieszkańcy regionu łódzkiego mogli zwiedzać elektrociepłownię, drugą co do wielkości w Polsce. Trasa zwiedzania wiodła poprzez instalację biomasy, kotłownię, maszynownię i nastawnię. Przewodnicy szczegółowo i przystępnie dla każdego objaśniali cały cykl technologiczny produkcji ciepła systemowego i energii elektrycznej. Uwagę zwiedzających przykuwały turbiny, kotły i cały układ gospodarki biomasowej. Wiele radości, szczególnie najmłodszym, dostarczyła Strefa gigantów z lokomotywą na czele.

Jak co roku przygotowaliśmy dla gości wiele dodatkowych atrakcji. Goście chętnie uczestniczyli  w doświadczeniach związanych z energią i samemu ją produkowali na specjalnych stanowiskach rowerowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty na temat tzw. niskiej emisji, doświadczenia w strefie Małego Inżyniera, produkcja soku pomarańczowego za pomocą własnych mięśni na energorowerze oraz jazda na segway-ach. W tym roku odwiedziło nas ponad 800 gości.

Przebieg imprezy relacjonowały media lokalne i ogólnopolskie: (https://www.expressilustrowany.pl/aktualnosci/a/lodzianie-zwiedzaja-ec4-na-widzewie-zdjecia,10638200/; https://tvtoya.pl/news/show/14291)

 

Fot: Martyna Barcicka