×

17 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne uczestniczyło w 54. Ogólnopolskim Rejsie Żeglarskim Energetyków. Żeglarze w tym roku pływali po centralnym i północnym akwenie Wielkich Jezior Mazurskich.

17 załóg reprezentujących firmy energetyczne z Polski uczestniczyło w 54. Rejsie Żeglarskim Energetyków. Żeglarze w tym roku pływali po centralnym i północnym akwenie Wielkich Jezior Mazurskich, m.in. po jeziorach: Niegocin, Kisajno, Mamry, Święcajty. Podczas rejsu odbyły się regaty, które ze względu na brak wiatru skrócono do jednego etapu. Najlepiej żeglowała załoga Pawła Majchrowskiego (Veolia Energia Łódź). Na 2. miejscu sklasyfikowana została załoga Ewy Gumowskiej z Koszalina, a na 3. Andrzeja Mikołajczyka (Veolia Energia Łódź).

Oprócz regat w programie rejsu było wiele innych atrakcji: konkurs piosenki żeglarskiej, Neptunalia, czyli chrzest dla „rejsowych” żółtodziobów, oraz plebiscyt na „Kapitana Rejsu”, którym został kapitan Emanuel Borecki z Lublińca.

Organizatorem rejsu była Veolia Energia Łódź, kontynuując ponad półwieczne tradycje żeglarskie branży energetycznej. Organizatorzy dziękują również partnerom: Ligra sp. z o.o. z Rybnika, PTC Ekotechnika s.c. Leszek Stempień,  ZIEiUO Sylwester Połetek.