×

O przyszłości kogeneracji w Polsce rozmawiali przedstawiciele Veolii podczas IV Konferencji „Kogeneracja”

O przyszłości kogeneracji w Polsce oraz działaniach realizowanych przez wytwórców energii we współpracy z samorządami rozmawiali przedstawiciele Veolii podczas IV Konferencji „Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie”, która odbyła się w Łodzi.

Podczas tegorocznej konferencji jej uczestnicy spotkali się na panelach prezentacyjnych i dyskusyjnych związanych z zagadnieniami kogeneracyjnymi. W ramach wystąpień i dyskusji zaprezentowane zostały przykłady technologii stosowanych w instalacjach kogeneracyjnych, a praktycy podzielili się swoimi doświadczeniami z ich eksploatacji. Referat na temat „Czyste powietrze, zdrowsze miasto – jak wygrać walkę ze smogiem” wygłosił Sławomir Burmann, wiceprezes zarządu PTEZ, członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych Veolia Energia Łódź. Przedstawił również kierunki rozwoju łódzkiego systemu ciepłowniczego oraz współpracę z miastem Łódź w zakresie projektów rewitalizacyjnych.  

Drugiego dnia uczestnicy zwiedzili instalację trigeneracyjną w łódzkim szpitalu im. Wł. Biegańskiego, który jest wieloletnim partnerem biznesowym łódzkiej Veolii w zakresie zaopatrzenia obiektów placówki w ciepło systemowe oraz zarządzania instalacjami ciepłowniczymi. Po wizycie w szpitalu uczestnicy zwiedzili również elektrociepłownię EC4.

Relacja z Konferencji również na stronie organizatora: https://nowa-energia.com.pl/2017/04/14/o-kogeneracje-trzeba-walczyc-iv-konferencja-wydawnictwa-nowa-energia-kogeneracja-technologie-realizacja-inwestycji-finansowanie/