×

Kamila Lićwinko, reprezentantka Polski w skoku wzwyż, ambasadorka Sportowej Akademii Veolii przeprowadziła pokazową lekcję WF z uczniami Szkoły Podstawowej nr 164 w Łodzi.

Kamila Lićwinko, reprezentantka Polski w skoku wzwyż, ambasadorka Sportowej Akademii Veolii przeprowadziła pokazową lekcję WF z uczniami Szkoły Podstawowej nr 164 w Łodzi. Podczas lekcji nasza mistrzyni uczyła dzieci prawidłowej rozgrzewki i zaprezentowała podstawowe ćwiczenia przygotowujące do skoku wzwyż. Uczniowie mogli m.in. spróbować swoich sił wykorzystując profesjonalną skocznię. Do ćwiczeń angażowały się również te dzieci, które na co dzień nie są entuzjastami wf-u.

– Często spotykam się z młodzieżą, ale najczęściej są to pogadanki czy sesja pytań. Dzisiejsza lekcja była dla mnie nowym doświadczeniem – mówi Kamila Lićwinko. Pomimo mojego wykształcenia, nie mam styczności z pracą z dziećmi na co dzień, dlatego trochę się stresowałam – podkreśla.

Kamila doskonale sobie poradziła o czym świadczyło zaangażowanie dzieci i dyscyplina jaką zachowywały podczas całej lekcji. Po lekcji był również czas na pytania, autografy i wspólne zdjęcia. Gościem specjalnej lekcji wf był również Artur Partyka, trzykrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż i absolwent SP 164, który m.in. bardzo chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego sportowej kariery.

Lekcja wf z Kamilą Lićwinko była jednym z elementów programu Sportowa Akademia Veolii, który wspiera młodych, utalentowanych sportowców. Być może wśród kolejnych jej beneficjentów znajdą się również absolwenci szkoły z łódzkiego Karolewa. W spotkaniu z mistrzynią wzięło udział blisko 170 uczniów.