×

W  Szkole  Podstawowej nr 44 i Publicznym Gimnazjum nr 22 przeprowadziła pokazową lekcję wychowania fizycznego.

– Nasza szkoła bardzo często organizuje spotkania młodzieży z „mistrzami swego fachu”. Są to znakomite wzory do naśladowania, które zachęcają do realizowania swoich życiowych pasji. Wśród nich są sportowcy, tacy jak Artur Partyka, aktorzy, pisarze, podróżnicy, muzycy, społecznicy. Cieszymy się, że tym razem mieliśmy szansę na spotkanie z Kamilą Lićwinko, które pozostanie na długo w naszej pamięci – mówi Paweł Miszczak, dyrektor SP nr 44.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez Kamilę Lićwinko, uczniowie poznawali zasady właściwej rozgrzewki przed skokami wzwyż, następnie pod okiem profesjonalistki, wykonywali skoki uzyskując często swoje życiowe rekordy.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłam tu, w Łodzi, ćwiczyć z dziećmi. Sprawia mi to ogromną frajdę i chciałabym miłością do sportu zarazić młodych ludzi – mówi Kamila Lićwinko. – Kto wie może za kilka lat to ja będę im kibicować oglądając transmisję telewizyjną z zawodów, w których będą startować – dodaje.

Niepowtarzalną atmosferę można było zaobserwować również po zajęciach sportowych w sali widowiskowej, w której Kamila spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 44 i Gimnazjum nr 22. Młodzież zadawała bardzo dużo pytań: o przebieg jej kariery sportowej, o wyrzeczenia związane z koniecznością systematycznego treningu czy marzenia. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia oraz życzenia kolejnych sukcesów.

Lekcja wychowania fizycznego z Kamilą Lićwinko jest jednym z elementów programu Sportowej Akademii Veolii, który wspiera młodych, utalentowanych sportowców. Być może wśród kolejnych jej beneficjentów znajdą się również absolwenci szkoły z łódzkiej Retkini.