×

Projekt #towaRower znalazł się wśród 413 projektów z 25 krajów europejskich zgłoszonych do konkursu Innovation in Politics Awards 2021 i został wybrany przez jury składające się z 1032 obywateli europejskich do grona 90 finalistów. Projekt został zgłoszony w kategorii ECONOMY.

Realizacja tego pionierskiego projektu w Polsce, którego głównym celem było dostarczenie łódzkim przedsiębiorcom nowoczesnych rowerów towarowych, nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie Veolii Energia Łódź, Urzędu Miasta Łodzi oraz Fundacji Normalne Miasto – Fenomen. To pierwszy taki przykład współpracy trzech sektorów w Polsce: samorządu, organizacji pozarządowej i biznesu.

Tegoroczna edycja nagród Innovation in Politics Awards będzie obchodzona jako ogólnoeuropejski cykl wydarzeń, odbywających się od grudnia 2021 do lutego 2022. Wyłonieni zostaną zwycięzcy w dziewięciu kategoriach.

Veolia Energia Łódź, największy łódzki producent i dostawca ciepła systemowego i energii elektrycznej, aktywnie włącza się w rozwój i realizację projektów na rzecz środowiska, zrównoważonego rozwoju i elektromobilności.