×

Nauka języka obcego została połączona z możliwością zdobycia praktycznych informacji o tym, jak dbać o środowisko naturalne

Nauka języka obcego została połączona z możliwością zdobycia praktycznych informacji o tym, jak dbać o środowisko naturalne.
Projekt Naturalnie francuski realizowany przez Alliance Francaise w Łodzi skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży – łączy naukę języka z edukacją nt. ochrony środowiska naturalnego. Ekologia wyjaśniana przez pryzmat segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii w codziennym życiu, dbania o czystość miasta to główne tematy, które również na gruncie doświadczeń francuskich są omawiane z dziećmi i młodzieżą.
Co więcej, proekologiczne zachowania uczniów premiowane są wymiernymi korzyściami w postaci bonusów na naukę języka obcego.
Veolia Energia Łódź, będąc partnerem projektu Naturalnie francuski, również aktywnie włącza się w edukację. Podczas spotkań wyjaśniamy najmłodszym różnice miedzy ogrzewaniem z indywidualnych pieców i z sieci ciepłowniczej – i jak to przekłada się na środowisko. A wszystko to przy wykorzystaniu książeczek prezentujących dalszy ciąg przygód Czerwonego Kapturka po przeprowadzce do miasta.

Zdjęcia z archiwum Alliance Francaise w Łodzi