×

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, kontynuatorem 100 letniej tradycji łódzkiej energetyki. Zajmuje się produkcją ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz przesyłem i dystrybucją ciepła przez własną sieć ciepłowniczą. Działa na rzecz ochrony środowiska, dba o bezpieczeństwo energetyczne miasta i świadczy usługi multitechniczne.

 

Veolia Energia Łódź dostarcza ciepło systemowe do ok. 60% łódzkich odbiorców – budownictwa wielorodzinnego, zakładów przemysłowych, instytucji użyteczności publicznej, centrów handlowych i usługowych. Wiedza i profesjonalizm naszych specjalistów oraz nowoczesne technologie stosowane w produkcji i przesyle ciepła zapewniają wysoką jakość świadczonych usług i konkurencyjną cenę oferowanego produktu, a przede wszystkim pozwalają sprostać zmieniającym się potrzebom odbiorców ciepła.

 

Veolia uczestniczy w największych przedsięwzięciach inwestycyjnych w mieście. Z władzami miasta działa na rzecz rewitalizacji śródmieścia i racjonalnego korzystania z ciepła, współpracuje z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, jest partnerem szeregu inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.