×

23 i 24 czerwca w EC1 w Łodzi odbywają się warsztaty oraz konferencja w ramach „Pracowni miast” – akcji społecznej „Gazety Wyborczej”

23 i 24 czerwca w EC1 w Łodzi odbywają się warsztaty oraz konferencja w ramach Pracowni miast – akcji społecznej Gazety Wyborczej.
Pracownia miast to miejsce dialogu i wymiany opinii między samorządowcami, mieszkańcami oraz ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury. Pierwszy dzień Pracowni poświęcony jest warsztatom, podczas których poruszane są  tematy związane z wyzwaniami, przed którymi stoi miasto. Uczestnicy warsztatów starają się je zidentyfikować i zaproponować działania, które pomogą tym wyzwaniom sprostać. Drugiego dnia odbywa się konferencja, która poza podsumowaniem wyników warsztatów umożliwia dyskusję o przyszłości  miasta oraz prezentację dobrych praktyk.
Pracownia miast w Łodzi poświęcona jest szeroko rozumianej rewitalizacji (od renowacji budynków, przez kształtowanie nowych miejskich przestrzeni, redukcję niskiej emisji aż po rewitalizację społeczną). Veolia jest partnerem miasta Łodzi w projektach rewitalizacyjnych – Mia100 kamienic oraz Mia100 kwartałów (więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj). Z tego powodu przedstawiciele Veolii Energii Łódź – Sławomir Jankowski – członek zarządu, dyrektor ds. handlowych oraz Tomasz Kaźmierczak – koordynator zespołu ds. komunikacji wzięli udział w warsztacie „Mia100 Kwartałów – od remontu kamienic do zmian społecznych”.
Veolia Energia Łódź jest partnerem Pracowni miast w Łodzi.
Więcej o wydarzeniu czytaj na www lub facebooku.