×

To pierwsza tego typu inwestycja ciepłownicza realizowana w rejonie aglomeracji łódzkiej

25 lutego 2016 r. Veolia Energia Łódź we współpracy z Burmistrzem Konstantynowa ŁódzkiegoPrzedsiębiorstwem Komunalnym Gminy Konstantynów Łódzki rozpoczęła inwestycję przyłączenia systemu ciepłowniczego Konstantynowa Łódzkiego do łódzkiej sieci ciepłowniczej. To pierwsza, tego typu, inwestycja ciepłownicza realizowana w rejonie aglomeracji łódzkiej.
Inwestycja jest efektem technologicznej i ekonomicznej optymalizacji sposobu zasilania miasta Konstantynów Łódzki w ciepło systemowe.
Współpraca z firmą Veolia umożliwi obniżenie ceny ciepła w naszym mieście. W ostatnim czasie te ceny zmniejszyliśmy aż o około 13 procent – mówi Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. – Postulatem mieszkańców, który realizujemy było właśnie obniżenie cen ciepła.
Veolia w terminie do października 2016 roku zbuduje ciepłociąg łączący oba systemy ciepłownicze oraz wykona stację obniżania ciśnień (SOC) przy ul. Łyżwiarskiej 5/9 w Łodzi. Ciepłociąg o średnicy 250 mm będzie liczyć ok. 4,6 km, o średnicy 400 mm  ok.  1,4 km.
Pierwsze dostawy ciepła systemowego z Veolii dla  Konstantynowa Łódzkiego planowane są w sezonie grzewczym 2016/2017.
Przyłączenie Konstantynowa Łódzkiego do łódzkiej sieci ciepłowniczej jest jedną z kluczowych inwestycji rozwojowych naszej firmy. Pierwszy raz wychodzimy z siecią poza lokalny rynek Łodzi co pokazuje, że Veolia dysponuje potencjałem energetycznym dla zasilania miast zlokalizowanych w naszym sąsiedztwie – mówi Andrzej Szymanek Prezes Zarządu  Veolii Energii Łódź.
W zakresie budowy ciepłociągu wykonawcami prac jest konsorcjum firm: Ziem-Bud Sp z o.o., Dedal I, P.W. K. Jendrych, Amster Sp. z o.o., Domtom Sp. z o.o., które posiadają wieloletnie doświadczenie w realizowaniu tego typu inwestycji.