×

Zamknięte przedszkola, ograniczone możliwości wspólnych zabaw i przebywania na świeżym powietrzu to jeszcze więcej czasu przed ekranami telewizorów czy tabletów. To też znacznie mniej ruchu, co z kolei ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a zwłaszcza zdrowie najmłodszych. Chcemy temu zapobiec, dlatego Fundacja Veolia Polska, Veolia Energia Łódź, wspólnie z Fundacją V4Sport już dziś rozpoczynają aktywny ruch przedszkolaka w Łodzi.

W trosce o dobro naszych przedszkolaków rozpoczęliśmy działania na rzecz aktywizacji ruchowej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Poprzez udział w programie Sportowej Akademii Veolia Junior (SAV Junior), placówki przedszkolne otrzymają narzędzia do pracy zdalnej z dziećmi, gotowe do wprowadzenia od zaraz.

Na przedszkolaków i rodziców czeka szereg pomysłów na aktywności ruchowe bez wychodzenia z domu. Wśród rozwiązań znajdują się między innymi cykliczne zajęcia ruchowe on-line z doświadczonym w pracy z dziećmi instruktorem, który wciela się w rolę aktywnej maskotki – SAV-usia, kreatywne materiały do samego wykonania i wykorzystania w domu oraz szereg ciekawych inspiracji, które przy niskich nakładach pracy pomogą rodzicom choć na chwilę odciążyć ich w codziennych obowiązkach, a dzieci pobudzić do ruchu i dostarczą im dużo radości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w systematycznych zajęciach na żywo.  Więcej szczegółów w wydarzeniu Ruchowego Przedszkola SAV Junior https://www.facebook.com/events/2579103015641437/

Obserwujcie profil SAV Junior na Facebook’u, gdzie na bieżąco będą udostępniane informacje o podejmowanych przez przedszkola działaniach.