×

Gra w bule (z fr. pétanque) to tradycyjna francuska gra, której liczba pasjonatów w Polsce stale rośnie. Pétanque to gra towarzyska, odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych – w tym seniorów.

Gra w bule (z fr. pétanque) to tradycyjna francuska gra, której liczba pasjonatów w Polsce stale rośnie. Pétanque to gra towarzyska, odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych – w tym seniorów. ​Grać można w zasadzie wszędzie – wystarczy plac o utwardzonej nawierzchni (np. piaszczystej lub żwirowej​), a sama rozgrywka nie jest nazbyt skomplikowana – ​polega na rzucaniu metalowymi kulami (bulami; fr. boule – kula) w kierunku małej drewnianej kulki zwanej świnką.
Więcej o rozgrywce dowiesz się tutaj.
Czterech sympatyków pétanque ​- ​panowie Piotr MycielskiAndrzej ŻebrowskiJarosław Fałek oraz Radosław Pietrasiak ​korzysta z pomocy i gościnności Veolii Energii Łódź, która umożliwi wkrótce treningi w jednym z nieeksploatowanych pomieszczeń magazynowych bez względu na pogodę lub porę roku. Zawodnicy regularnie startujący w turniejach tzw. petanki, poza doskonaleniem własnych umiejętności, mogą służyć pomocą w nauce gry pracownikom Veolii w Łodzi, wtajemniczając adeptów w uroki tej wspaniałej formy rekreacji. Treningi przyniosły efekt; podczas jubileuszowego turnieju w Liskowie, który odbył się 30 maja br., dublet w składzie Piotr Mycielski i Andrzej Żebrowski zakwalifikował się do fazy play-off.
                               Zdjęcie z archiwum p. Piotra Mycielskiego
Wyniki sportowe nie są jednak najważniejsze. ​Pamiętajmy, że ruch to zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego „nie leć w kule” i graj w bule!