×

Wielkoformatowa projekcja audiowizualna złożona z archiwalnych fotografii Wiktora Jekimenki była częścią programu Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, którego Veolia była partnerem

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, którego Veolia była partnerem, odsłoniliśmy dla publiczności kolejne fragmenty ze zbioru szklanych negatywów „Energia czasu”, które zapisał Wiktor Jekimenko, a które w swoich archiwach przechowuje Veolia Energia Łódź. Tym razem na jednej ze ścian przy łódzkim pasażu Schillera organizatorzy festiwalu pokazali muzyczno-wizualny spektakl. Wielkoformatowa projekcja audiowizualna złożona była z ponad 80, częściowo animowanych, zdjęć i specjalnie dobranej muzyki, która przeniosła obserwatorów w czasie do tętniącej życiem Łodzi lat 20. i 30. Spektakl oglądało blisko 2 tys. widzów. Wydarzenie było częścią obchodów Jubileuszu 110-lecia energetyki w Łodzi.

Goście Fotofestiwalu mogli również oglądać zdjęcia wielkoformatowe zainstalowane na terenie zrewitalizowanej historycznej elektrowni EC1. Wystawa nie kończy się wraz Fotofestiwalem. Można ją będzie oglądać jeszcze przez kilka miesięcy.

 

fot: Marta Zając-Krysiak