×

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Dzięki wsparciu Veolii Energii Łódź pracownicy oraz Dyrekcja Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) włączyli się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Głównym celem święta jest podniesienie świadomości problemu wcześniactwa, wiedzy na temat wcześniaków, przedwczesnego porodu i jego wszystkich następstw.

Wcześniak to nie tylko dziecko, które z definicji rodzi się pomiędzy 22. a 37. tygodniem ciąży, to wyjątkowy pacjent, wymagający znacznie większych nakładów, czasu i metod diagnostyczno-terapeutycznych niż noworodki, które przyszły na świat terminowo.

W ICZMP działają aż dwie kliniki specjalizujące się w opiece nad dziećmi urodzonymi przed terminem. Mamy najlepszy zespół specjalistów, który codziennie walczy o zdrowie i życie tych dzieci. Co roku przyjmujemy aż tysiąc wcześniaków, z czterech tysięcy przychodzących na świat w Matce Polce.

W geście solidarności z wcześniakami podświetlony został główny pawilon Instytutu. Dzięki wsparciu Veolia Energia Łódź „Matkę Polkę” można było zobaczyć w innym świetle.