×

– w najbliższy weekend Łódź stanie się centrum dobrej energii, a to za sprawą rozpoczynającej się V edycji Light. Move. Festival

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. to organizowane przez Fundację Lux Pro Monumentis wyjątkowe  wydarzenie , które co roku zmienia oblicze Łodzi. Podczas poprzedniej edycji festiwal przyciągnął 350 tysięcy gości z kraju i zagranicy. Obszar działalności skupia się na promocji sztuk wizualnych oraz pokazaniu za pomocą medium światła znanych na co dzień miejsc, w zupełnie innej odsłonie. Ale przede wszystkim LMF to wydarzenie, które wywołuje na twarzach ludzi uśmiech i zapewnia doskonałą rozrywkę na trzy październikowe wieczory.  W ten weekend – 9-11 października – światło, kolor, dźwięk, a przede wszystkim dobra energia zawładną Śródmieściem Łodzi.
W tym roku festiwal startuje w miejscu nietypowym, bo na obszarze nowo zrewitalizowanej  elektrowni EC1, gdzie o godzinie 18:45 goście będą świadkami niezwykłego spektaklu, na który złożą się wielkoformatowe mappingi – czyli to, czym od początku zasłynął LMF – oraz taneczne widowisko multimedialne, które pokaże możliwości człowieka i maszyn.
Podczas V edycji  Fundacja Lux Pro Monumentis zaprezentuje dzieła artystów z Polski i zagranicy, artystyczne iluminacje, instalacje świetlne, koncerty czy wielkoformatowe projekcje. Na LMF  wszystkie gałęzie sztuki stworzą spektakularny świetlny spektakl, łącząc historyczne miejsca i nowoczesne technologie audiowizualne. Publiczne przestrzenie i eklektyczna łódzka architektura staną się sceną do prawdziwej uczty dla zmysłów. Zapowiada się niezapomniany weekend!
Veolia Energia Łódź jest jednym ze sponsorów Festiwalu.
Zdjęcia i grafiki pochodzą z archiwum Fundacji Lux Pro Monumentis