×

… z tych i wielu innych atrakcji skorzystało ponad 1000 łodzian, którzy w minioną sobotę odwiedzili elektrociepłownię EC4 podczas drzwi otwartych z Veolią

… z tych i wielu innych atrakcji skorzystało ponad 1000 łodzian, którzy w minioną sobotę odwiedzili elektrociepłownię EC4 podczas drzwi otwartych z Veolią.
Ciepła Sobota od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Stałym i najważniejszym punktem programu jest zwiedzanie elektrociepłowni w towarzystwie przewodników – inżynierów na co dzień pracujących w zakładzie. Podczas blisko 50-minutowego spaceru po terenie EC4 przewodnicy objaśniali zwiedzającym proces technologiczny, w jakim równocześnie wytwarzane są ciepło systemowe oraz energia elektryczna. Wszyscy zwiedzający mieli okazję odwiedzić specjalnie zainscenizowany schron przeciwlotniczy – największy, jaki znajduje się na terenie zakładu (blisko 500 m2 powierzchni). Światło, dźwięk i elementy wyposażenia służb obrony cywilnej pozwoliły przez chwilę przenieść się w realia prawdziwego zagrożenia bombardowaniem.
Dla tych, którzy czekali na swoją grupę (zwiedzanie odbywało się co godzinę) przygotowano moc atrakcji – z komisarzem Dymskim tropiono źródła niskiej emisji (w ramach akcji Niska emisja – wielka sprawa) a ze specjalistami BHP zastanawiano się jaki sprzęt należy dobrać do np. jesiennych prac w ogrodzie. Symulatory dachowania i zderzenia czołowego pozwoliły przeżyć te dwie niebezpieczne sytuacje, w całkowicie bezpieczny sposób. Na zakończenie strażacy w spektakularnej akcji uwolnili kierowcę uwięzionego w pojeździe po zainscenizowanym wypadku. Wierzymy, że wszystkie te przeżycia skłoniły uczestników Ciepłej Soboty do chwili refleksji nad codziennym zachowaniem – zwłaszcza na drodze.
O tym, jak gorąca atmosfera panowała podczas Ciepłej Soboty z Veolią niech świadczą zdjęcia. A nam nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Państwa za rok – jak zawsze w trzecią sobotę września.