×
28 maja rozpocznie się w Łodzi XIV edycja Fotofestiwalu. W dniu jego zakończenia odbędzie się Power Photo Day, czyli plener w elektrociepłowni nr 2.
Fotofestiwal to pełne energii, słynne w całej Polsce (i poza jej granicami) wydarzenie. W tym roku organizatorzy przygotowali liczne wernisaże, pokazy, warsztaty, spotkania z twórcami… Długo można by wymieniać. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem Fotofestiwalu, który można podejrzeć tutaj.
My tymczasem sugerujemy zwrócić uwagę na ostatni dzień Fotofestiwalu. 7 czerwca odbędzie się Power Photo Day, czyli fotospacer po wyłączonej z eksploatacji elektrociepłowni  nr 2 w Łodzi. Jest to szczególne wydarzenie dla miłośników obiektów przemysłowych bowiem – EC2, z jej chłodniami kominowymi na stałe wpisała się w krajobraz miasta i od zawsze budziła zainteresowanie. Teraz będzie można odkryć i z pomocą aparatów fotograficznych uwiecznić niektóre z jej tajemnic… Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć tutaj.
Veolia – od kilku lat – jest partnerem Fotofestiwalu w Łodzi i zawsze współorganizuje Power Photo Day.