×

18 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne uczestniczyło w jubileuszowym, 55. Rejsie Żeglarskim Energetyków

18 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne uczestniczyło w jubileuszowym, 55. Rejsie Żeglarskim Energetyków, który w tym roku miał szczególne znaczenie, ponieważ zbiegł się z jubileuszem 110-lecia energetyki w Łodzi. Uczestnicy najstarszej zorganizowanej imprezy żeglarskiej w Polsce opłynęli m.in. Śniardwy, Bełdany, Tałty, Mikołajskie czyli centralne i południowe akweny Wielkich Jezior Mazurskich.

Jubileuszowy rejs obfitował również w atrakcje, które umilały energetycznej rodzinie czas poza żeglowaniem: wieczór kapitański, konkursy piosenki żeglarskiej i fotograficzny, Neptunalia, czyli pasowanie nowicjuszy na żeglarza. Najważniejsze były jednak regaty, w których zwyciężyła załoga kapitana Leszka Fornalskiego ze Szczecina. Na 2. miejscu sklasyfikowana została załoga kpt. Władysława Szymczyka z Łodzi, a na 3. kpt. Ewy Gumowskiej z Koszalina. W corocznym plebiscycie na „Kapitana Rejsu” zwyciężył Piotr Borecki z Lublińca.

Organizatorem rejsu była Veolia Energia Łódź, podtrzymując tradycje żeglarskie branży energetycznej.

 

Organizatorzy dziękują również partnerom: ZZIiT przy Veolia Energia Łódź, Ligra sp. z o.o. z Rybnika, ZRE Katowice, PTC Ekotechnika s.c. Leszek Stempień, ZRS Sanator-Bis sp. z o.o., ZIEiUO Sylwester Połetek, MC Bauchemie, ERBUD.