×

Trwa Polski Kongres Klimatyczny, forum, podczas którego eksperci, politycy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu dyskutują m. in. o przyszłości polskiej energetyki. Łódzką spółkę Veolii reprezentował Artur Kin, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny, który uczestniczył w panelu „Polska energetyka po węglu: strategia bezpieczeństwa czy eksperyment wysokiego ryzyka?”, poświęconym w głównej mierze wyzwaniom transformacyjnym w sektorze energetycznym.

Eksperci podczas debaty rozmawiali m.in. o tym: Jak bezpiecznie przeprowadzić transformację?, Jaką rolę w systemach ciepłowniczych mogą odgrywać magazyny energii?, Jak powinien wyglądać nowoczesny miks paliwowy? Zagadnienia te są niezwykle ważne w wymiarze ciepłownictwa, również w kontekście rzeczywistych procesów inwestycyjnych jakie dzieją się w firmach takich jak łódzka Veolia.

Polski Kongres Klimatyczny, który odbywa się w Warszawie, to najważniejsze w Polsce wydarzenie inwestycyjno-biznesowe dla liderów i ekspertów zaangażowanych w zieloną transformację – od biznesu i inwestorów, przez sektor regulacyjny, po instytucje publiczne i twórców polityk klimatycznych. Veolia jest partnerem wydarzenia.

Zapraszamy 30 października 2024 r. na Łódzką Konferencję Geotermalną, wyjątkowe wydarzenie poświęcone rozwijaniu zastosowań ciepłownictwa geotermalnego jako kluczowego elementu dekarbonizacji dużych systemów ciepłowniczych. Panele dyskusyjne i prezentacje skupią się na integracji energii geotermalnej z siecią ciepłowniczą.

Celem konferencji jest:

·         wypracowanie realnych projektów ciepłowniczych, które staną się alternatywą dla węgla,

·         poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstw dzięki odnawialnym źródłom energii,

·         stabilizowanie cen ciepła systemowego dla odbiorców.

W konferencji wezmą udział eksperci branżowi, przedstawiciele administracji publicznej, ośrodków naukowych oraz spółek energetycznych.

Konferencja jest organizowana przez Grupę Veolia w Polsce przy współpracy merytorycznej z Akademią WSB. Partnerem strategicznym wydarzenia jest firma Innargi, europejski lider w dziedzinie ciepłownictwa geotermalnego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uczestnictwo w konferencji jest możliwe wyłącznie w formule online po zarejestrowaniu się: https://wsb.edu.pl/lodzka-konferencja-geotermalna-lodz-geothermal-conference/rejestracja-registration

To są liczby tegorocznego, XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w którym uczestniczyli m.in. politycy, naukowcy, menedżerowie wielkich firm i przedsiębiorcy, wśród nich przedstawiciele grupy Veolia w Polsce, eksperci, naukowcy, ludzie mediów.

Tematyka EKG jak zawsze obejmowała najważniejsze dziedziny gospodarki (w tym energetyka), kierunki rozwoju społecznego, kluczowe dla przyszłości zjawiska i trendy. W jednym z paneli: „Kobiety w biznesie” wystąpiła Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes zarządu, dyrektor generalna Veolii Energii Łódź. Tematem dyskusji podczas sesji były zadania i wyzwania, przed jakimi dzisiaj stoją kobiety, nie tylko w obszarze produkcji, technologii czy konsumpcji, ale także w obszarze postrzegania ról społecznych poszczególnych grup.

Kolejna, IV edycja Kongresu Kogeneracji, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, była okazją do dyskusji na temat kierunków rozwoju sektora elektroenergetycznego i wyzwań, przed jakimi stają przedsiębiorstwa ciepłownicze, działające w naszym kraju.

W wydarzeniu wzięli udział naukowcy z czołowych ośrodków naukowych, przedstawiciele administracji rządowej odpowiedzialni za obszar elektroenergetyki i ciepłownictwa oraz członkowie organizacji branżowych aktywnie działający na rzecz rynku energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Wśród nich byli również przedstawiciele Veolii.

W panelu „Transformacja sektora elektroenergetyki i ciepłownictwa a bezpieczeństwo energetyczne Polski” wziął udział Marcin Orłowski – członek zarządu Veolia Energia Polska, dyrektor operacyjny Grupy Veolia w Polsce. Sławomir Burmann, doradca Prezesa Zarządu Veolia Energia Polska wziął udział w panelu „Rola kogeneracji na rynku energii elektrycznej i ciepła”.

Veolia była partnerem Kongresu.

(fot: PTEZ)

III Międzynarodowy Kongres Energetyczna Regeneracja Miast – w EC1 Łódź – poświęcony był polityce i procesom regeneracji miast w kontekście przemian energetycznych. Celem Konferencji jest wymiana krajowych i międzynarodowych doświadczeń, a także próba sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych.

W dyskusji przy okrągłym stole energetycznym Veolię reprezentował Adrian Sienicki, członek zarządu, dyrektor handlowy Veolia Energia Łódź.

Jeden z paneli „Nowoczesne koncepcje urbanistyczne: miasta 15-minutowe. Czy mogą być przejawem rezyliencji miejskiej?” był animowany przez Fundację Veolia Polska, która wraz z partnerami z wielu sektorów realizuje działania na rzecz ochrony środowiska, bioróżnorodności, edukacji ekologicznej i innowacji społecznych.

Fot. Kongres Regeneracja Miast

O przyszłości kogeneracji w Polsce rozmawiali przedstawiciele Veolii podczas IV Konferencji „Kogeneracja”
(więcej…)