×

18 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne uczestniczyło w jubileuszowym, 55. Rejsie Żeglarskim Energetyków, który w tym roku miał szczególne znaczenie, ponieważ zbiegł się z jubileuszem 110-lecia energetyki w Łodzi. Uczestnicy najstarszej zorganizowanej imprezy żeglarskiej w Polsce opłynęli m.in. Śniardwy, Bełdany, Tałty, Mikołajskie czyli centralne i południowe akweny Wielkich Jezior Mazurskich.

Jubileuszowy rejs obfitował również w atrakcje, które umilały energetycznej rodzinie czas poza żeglowaniem: wieczór kapitański, konkursy piosenki żeglarskiej i fotograficzny, Neptunalia, czyli pasowanie nowicjuszy na żeglarza. Najważniejsze były jednak regaty, w których zwyciężyła załoga kapitana Leszka Fornalskiego ze Szczecina. Na 2. miejscu sklasyfikowana została załoga kpt. Władysława Szymczyka z Łodzi, a na 3. kpt. Ewy Gumowskiej z Koszalina. W corocznym plebiscycie na „Kapitana Rejsu” zwyciężył Piotr Borecki z Lublińca.

Organizatorem rejsu była Veolia Energia Łódź, podtrzymując tradycje żeglarskie branży energetycznej.

 

Organizatorzy dziękują również partnerom: ZZIiT przy Veolia Energia Łódź, Ligra sp. z o.o. z Rybnika, ZRE Katowice, PTC Ekotechnika s.c. Leszek Stempień, ZRS Sanator-Bis sp. z o.o., ZIEiUO Sylwester Połetek, MC Bauchemie, ERBUD.

18 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne uczestniczyło w jubileuszowym, 55. Rejsie Żeglarskim Energetyków
(więcej…)

Podczas tegorocznych Dni Łodzi organizowanych m.in. w przestrzeniach historycznej elektrociepłowni EC1 goście mogli oglądać prezentację multimedialną „Energia Czasu” opisującą historię łódzkiej energetyki początku XXw.  Zdjęcia wykorzystane w prezentacji pochodzą z Archiwum Veolii, która była partnerem Miasta w tym punkcie obchodów Święta Łodzi. W roku Jubileuszu 110-lecia energetyki w Łodzi była to (po Fotofestiwalu) kolejna okazja dla łodzian do zapoznania się z naszą historią.

Podczas tegorocznych Dni Łodzi organizowanych m.in. w przestrzeniach historycznej elektrociepłowni EC1 goście mogli oglądać prezentację multimedialną „Energia Czasu”
(więcej…)

Łódzcy studenci po raz drugi z rzędu wygrali International Small Wind Turbine Contest 2017, które odbyły się w Holandii
(więcej…)

Łódzcy studenci po raz drugi z rzędu wygrali International Small Wind Turbine Contest 2017, które odbyły się w Holandii. Międzynarodowe zawody organizowane przez NHL University of Technology w Leeuwarden. Udział w konkursie umożliwia wymianę doświadczeń z zakresu konstrukcji małych turbin wiatrowych oraz daje szansę rozwoju współpracy naukowo-badawczej z czołowymi europejskimi ośrodkami naukowymi. Veolia Energia Łódź współpracuje z Instytutem Maszyn Przepływowych PŁ w projektach dot. łódzkich elektrociepłowni ale również wspiera studenckie projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii.

 

GUST (Generative Urban Small Turbine) to projekt studencki uruchomiony w październiku 2015. Skupia on studentów Politechniki Łódzkiej z wydziałów: Mechanicznego, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Organizacji i Zarządzania oraz IFE. Projekt zakłada wykorzystanie zasobów wietrzności do produkcji energii.

Veolia Energia Łódź nawiązała współpracę ze Szpitalem Specjalistycznym w Brzezinach
(więcej…)

Veolia Energia Łódź zawarła umowę ze Szpitalem Specjalistycznym w Brzezinach w zakresie chemicznego zwalczania bakterii legionella w tej placówce. Jest to pierwsza umowa na tego typu usługę podpisana ze szpitalem spoza terenu Łodzi. Montażu instalacji dokonali pracownicy brygady multitechnicznej z zespołu ds. rozwoju rynku regionalnego. Podpisanie kontraktu było możliwe dzięki doświadczeniu naszych pracowników w obsłudze tego typu instalacji oraz referencjom otrzymanym od klientów Veolii Energii Łódź.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w regionie łódzkim. Dysponuje 180 miejscami dla pacjentów.

Wielkoformatowa projekcja audiowizualna złożona z archiwalnych fotografii Wiktora Jekimenki była częścią programu Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, którego Veolia była partnerem
(więcej…)

Ambasada Królestwa Danii, we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i Duńską Izbą Ciepłowniczą zorganizowała wizytę studyjno-warsztatową w Veolii Energii Łódź z udziałem przedstawicieli duńskich firm działających w sektorze energetycznym oraz firm ciepłowniczych z regionu łódzkiego. Tematem przewodnim łódzkiej części District Heating Roadshow Seminar in Poland była: „Transformacja ciepłownictwa generacji 2G do 3G oraz generacji 3G do 4G”. W ramach wizyty goście zwiedzili elektrociepłownię EC4 oraz zapoznali się z systemami zarządzania łódzką siecią ciepłowniczą.  Spotkanie pozwoliło również na wymianę doświadczeń m.in. z zakresu energetyki odnawialnej. Naszą spółkę reprezentowali: Wiesław Adamski, Jacek Chmielecki, Dawid Kryński i Robert Warchoł.

1 30 31 32 33 34 49