×

Laureatem konkursu zorganizowanego przez Veolię Energię Łódź został student Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej
(więcej…)

13 czerwca w Konstantynowie Łódzkim odbył się II Turniej Karate Dzieci o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego
(więcej…)

Piotr Kijo – uczeń z klasy patronackiej Veolii – wygrał konkurs zorganizowany przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej
(więcej…)

W czasie VIII Sympozjum Energetyka Odnawialna i Jądrowa zorganizowanego przez Oddział Łódzki Stowarzyszenia Elektryków Polskich odwiedzono elektrownię atomową we Francji
(więcej…)

Gra w bule (z fr. pétanque) to tradycyjna francuska gra, której liczba pasjonatów w Polsce stale rośnie. Pétanque to gra towarzyska, odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych – w tym seniorów.
(więcej…)

W dniach 8 – 10 czerwca odbędzie się w Łodzi II Międzynarodowy Kongres Łódzkie Energetyczne, a razem z nim – 10 i 11 czerwca – Łódzkie Targi Energetyczne. Veolia Energia Łódź weźmie udział w obu wydarzeniach.
(więcej…)

Pracownicy grupy Veolia wzięli udział w Biegu Ulicą Piotrkowską oraz w VII Mistrzostwach Energetyków w MTB „Tauron Cup”.

 

Biegu ulicą Piotrkowską w Łodzi na dystansie 10 km, który odbył się w minioną sobotę 23 maja wzięło udział blisko 40. pracowników z różnych spółek grupy Veolia w Polsce. Mimo kapryśnej pogody, w silnej i licznej ekipie panował doskonały nastrój. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety; najlepsze czasy uzyskali Dariusz Andrzejczak wśród panów (00:37:38) i Małgorzata Kamińska wśród pań (00:53:20). W kategorii „drużynowej” zajęliśmy wysokie 9. miejsce.

 

                 Drużyna Veolii na kilka minut przed rozpoczęciem biegu finałowego (foto.: Grzegorz Celiński, WAK)

 

Dużym sukcesem zakończył się również udział pracowników Veolii Energii ŁódźMistrzostwach Energetyków w MTB (16 maja 2015 r.). Trasa przejazdu z dużą liczbą sztywnych podjazdów, stromych technicznych zjazdów oraz z przewyższeniami przekraczającymi 500 m okazała się dość wymagająca.  Dodatkowym utrudnieniem było błoto i mokre, gliniaste podłoże oraz deszcz padający w przeddzień zawodów. Mimo to Krzysztof Łuczak – mistrz zmiany maszynowni w EC4 – z czasem 1:21:45 zajął w  tegorocznej rywalizacji 3. miejsce na dystansie Mini (20 km) w kategorii energetyków – M3.

 

                Od lewej: Miłosz Falkowski, Zbigniew Mysłowski, Michał Cnotalski, Krzysztof Łuczak (foto. Jan Ulicki, udostępnił Krzysztof Łuczak)

 

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy! Jednocześnie życzymy nie tylko dalszych sukcesów – rekordów życiowych i medali, ale przed wszystkim zachowania radości z prowadzenia aktywnego trybu życia.

28 maja rozpocznie się w Łodzi XIV edycja Fotofestiwalu. W dniu jego zakończenia odbędzie się Power Photo Day, czyli plener w elektrociepłowni nr 2.
Fotofestiwal to pełne energii, słynne w całej Polsce (i poza jej granicami) wydarzenie. W tym roku organizatorzy przygotowali liczne wernisaże, pokazy, warsztaty, spotkania z twórcami… Długo można by wymieniać. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem Fotofestiwalu, który można podejrzeć tutaj.
My tymczasem sugerujemy zwrócić uwagę na ostatni dzień Fotofestiwalu. 7 czerwca odbędzie się Power Photo Day, czyli fotospacer po wyłączonej z eksploatacji elektrociepłowni  nr 2 w Łodzi. Jest to szczególne wydarzenie dla miłośników obiektów przemysłowych bowiem – EC2, z jej chłodniami kominowymi na stałe wpisała się w krajobraz miasta i od zawsze budziła zainteresowanie. Teraz będzie można odkryć i z pomocą aparatów fotograficznych uwiecznić niektóre z jej tajemnic… Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć tutaj.
Veolia – od kilku lat – jest partnerem Fotofestiwalu w Łodzi i zawsze współorganizuje Power Photo Day.

Podczas koncertu na zakończenie obchodów 40-lecia YAPY wręczono nagrody i wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do nas.

 

Obchody 40-lecia Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, czyli dobrze nam znanej YAPY, dobiegły końca. 15 maja w Klubie Wytwórnia odbył się Koncert PoYAPowy, podczas którego wystąpili najlepsi artyści znani z poprzednich edycji, a wśród nich takie zespoły jak „Albo i nie”, „Szantażyści”, czy „Słodki Całus od Buby”.

 

 

Koncert był okazją do złożenia podziękowań najbardziej zasłużonym organizatorom, współpracownikom i sponsorom, którzy podczas ostatniego dziesięciolecia angażowani się we współtworzenie Przeglądu. Pośród wyróżnionych znalazła się również Veolia Energia Łódź, której nadano tytuł „Przyjaciela XL-lecia Yapy”. W imieniu firmy nagrodę odebrał Dyrektor ds. komunikacji – Robert Warchoł.

 

Za przyznane nam wyróżnienie serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia: Krzysztof Kuncewicz-Jurek

 

Veolia Energia Łódź przyjmuje na praktyki wakacyjne wyłącznie studentów wybranych wydziałów Politechniki Łódzkiej, których prace dyplomowe związane są z energetyką.
Na mocy zawartego „Porozumienia o współpracy w obszarze kształcenia” z Politechniką Łódzką, Veolia Energia Łódź przyjmuje na praktyki osoby wskazane przez koordynatora ds. praktyk – pana Jakuba Łagodzińskiego z Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej.
Nie przyjmujemy indywidualnych podań o odbycie praktyk od osób z innych uczelni i z innych wydziałów, niż wymienione poniżej wydziały Politechniki Łódzkiej:
• Mechaniczny,
• Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
• Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.
 
Wszystkie osoby pragnące uzyskać więcej informacji na temat praktyk wakacyjnych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z p. Jakubem Łagodzińskim koordynatorem współpracy z ramienia Politechniki Łódzkiej. Dla WIPOŚ  praktyki koordynuje dr inż. Maria Troszkiewicz.
Ze strony Veolii Energii Łódź informacji udziela p. Małgorzata Kamińska z Wydziału Zarządzania Kompetencjami (e-mail: malgorzata.kaminska@veolia.com, tel.: 42 675 52 69).
1 43 44 45 46 47 49