×

Celem komunikacji jest  uświadamianie odbiorców, że Ciepło systemowe jest ekologiczne, ekonomiczne, komfortowe i  dostępne przez cały rok. Jest jednym ze sposobów na skuteczne ograniczenie smogu (niskiej emisji) w polskich miastach. Przekaz komunikacyjny wpisuje się w obecną aktywność mediów w temacie smogu. Ogólnopolska kampania realizowana jest na antenie radiowej Trójki oraz RMF FM. Na antenie Trójki potrwa do 16 listopada, a w RMF FM od 12 do 23 listopada 2018 r.

Veolia, jako uczestnik programu promocji Ciepła systemowego, będzie kontynuować kampanię od 24 listopada w lokalnych mediach w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

Zawody odbyły się w łódzkim Lesie Łagiewnickim. Wystartowało w nich 260 zawodników, zawodowców i amatorów w różnych kat. Wiekowych. Do pokonania była urozmaicona terenowo trasa o dł. 12,5 km (5 pętli). Najlepszy rezultat osiągnęła Joanna Spułtowska, która w swojej kategorii zajęła 2. miejsce. Start w wyścigu był małym wkładem naszych zawodników w obchody 100-lecia niepodległości Polski

 

W ostatnim meczu o to miejsce pokonali El. Kozienice 2 : 0. Mistrzami Polski zostali siatkarze Rafako Racibórz, którzy w finale wygrali z Tauronem Kraków. Zawody odbyły się w COS w Szczyrku. Zawodom towarzyszyły obchody jubileuszu 60-lecia Federacji Sportowej Energetyk.

 

Jak co roku przedstawiciele Veolii Energia Łódź brali udział w uroczystościach związanych ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwanym „Dniem Nauczyciela” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, w którym Veolia patronuje klasom o profilu energetycznym. W trakcie uroczystego apelu pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów szkoły. Następnie uczniowie przygotowali zabawną część artystyczną, pokazując że mają talenty nie tylko techniczne ale i aktorskie.

 

Veolia współpracuje z Urzędem Miasta Łodzi w programie rewitalizacji miasta podłączając do sieci ciepłowniczej wyremontowane kamienice. Takie działanie ma wpływ na ograniczanie tzw. niskiej emisji w centrum miasta i poprawę warunków życia mieszkańców. Większość kluczowych inwestycji w mieście korzysta z ciepła systemowego Veolii. Ciepło systemowe z łódzkiej Veolii to produkt najwyższej jakości, ekologiczny, konkurencyjny wobec innych nośników ciepła, gwarantujący bezpieczeństwo dostaw i komfort użytkowania, którego stosowanie poprawia jakość życia w mieście. Łódzka Veolia szeroko angażuje się w rozwój miasta zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, zarówno w obszarze środowiskowym, społecznym jak i ekonomicznym. Swoim klientom oferuje również nowoczesne rozwiązania techniczne służące wzrostowi efektywności energetycznej.

W skład łódzkiego systemu ciepłowniczego, którym zarządza Veolia, wchodzą dwie elektrociepłownie EC3 i EC4 oraz ponad 800 km sieci ciepłowniczej. Moc cieplna osiągalna urządzeń wytwórczych spółki wynosi 1624 MW, a elektryczna 404 MW. Potencjał produkcyjny stanowi 14 kotłów (8 parowych i 6 wodnych) i 7 turbozespołów.  Veolia obsługuje ponad 9300 węzłów ciepłowniczych. W latach 2006-2016 Veolia Energia Łódź przyłączyła do sieci ciepłowniczej ok. 4,5 mln m2 powierzchni obiektów, których łączna moc zamówiona przekroczyła 400 MW. W tym czasie liczba obsługiwanych przez łódzką Veolię węzłów cieplnych wzrosła o ponad 1200, a sieci ciepłowniczej przybyło aż 90 km.

Veolia Energia Łódź  jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz zarządzanie, drugą co do wielkości, siecią ciepłowniczą w Polsce. Veolia Energia Łódź kontynuuje 110-letnią historię łódzkiej energetyki, będąc uznanym partnerem miasta i wpisując się w rozwój jego infrastruktury. Spółka, realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju grupy, tworzy i wdraża innowacyjne rozwiązania efektywne energetycznie, optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych.

Veolia dostarcza ciepło systemowe dla około 60 proc. łódzkich klientów. Zaopatruje  w ciepło największe inwestycje w mieście, w tym zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej, centra handlowe i usługowe. www.energiadlalodzi.pl

[ninja_tables id=”2704″]

Trasa obejmowała cykl technologiczny produkcji ciepła systemowego i energii elektrycznej. Zwiedzanie urozmaicone było pokazem refotografii w schronie komina H250, a z dodatkowych atrakcji: ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej, wirtualna rozrywka, doświadczenia fizyczne w Parku Praw Natury, jazda na segway-ach i symulatorach roweru i motocykla, pokazy ratownictwa z OSP Justynów i strefa dla najmłodszych. Fundacja Veolia Polska edukowała o pszczelarstwie wspólnie z miodni.pl. Byli również nasi stali partnerzy: ZSP nr 9 im. KEN w Łodzi i SKN Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej ze swoim bolidem EcoArrow 3.0, a uczniowie z SP 44 i PSM 1 st. im. A. Tansmana dali mini koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej. W tym roku odwiedziło nas blisko 1000 gości. Wszystkim dziękujemy bardzo za przybycie.

 

Grupa taryfowa określa grupę Odbiorców korzystających z usług związanych z zaopatrzeniem w ciepło, z którymi rozliczenia są prowadzone na podstawie tych samych cen i stawek opłat oraz warunków ich stosowania.

Podział Odbiorców na grupy taryfowe jest dokonywany w zależności od poziomu kosztów uzasadnionych ponoszonych przez przedsiębiorstwo energetyczne w związku z dostarczaniem ciepła do tych Odbiorców według następujących kryteriów:

  • rodzaju nośnika ciepła i jego parametrów;
  • źródła ciepła lub zespołu źródeł ciepła zasilających sieć ciepłowniczą;
  • sieci ciepłowniczej, którą ciepło jest przesyłane do węzłów cieplnych w postaci określonego nośnika ciepła;
  • miejsca dostarczania ciepła;
  • zakresu usług przesyłowych świadczonych przez przedsiębiorstwo ciepłownicze lub dystrybutora ciepła;
  • wymagań w zakresie standardów jakościowych obsługi Odbiorców, w tym dotyczących niezawodności i ciągłości dostarczania ciepła.
1 21 22 23 24 25 49